Як бізнесмену-початківцю не платити ЄСВ 704 грн/міс. і щоб за це нічого не було

Може комусь буде цікаво, на подумати… В 2009 я зареєстрував ФОП, тоді його утримання було не дорогим: ЄСВ, здається, 42 грн., єдиний податок 200 грн…  Майже не вів господарської діяльності – працевлаштувався в бюджетну організацію. Але десь в 2011му відбулися законодавчі зміни і ЄСВ виріс до 300 грн. Для підприємця-початківця без досвіду роботи і стабільного доходу це стало несподіванкою. Тоді я припинив господарську діяльність по ФОП, перевів у “сплячий режим” – що передбачало в майбутньому здачу «нульової» звітності і заснував ТОВ.

Товариство з обмеженою відповідальністю, на відміну від ФОП, мало певні переваги.

1. Статутний капітал в 2011 році міг бути від 1000 грн. Це можуть бути не лише гроші, а й матеріальні ресурси (меблі, техніка тощо). Але я вирішив поекспериментувати і вдвох з братом внесли по 470 грн., а третім засновником стала громадська організація «Громада Залізного Порту» (ми її заснували в 2009 році). Від неї в якості внеску був нематеріальний актив – герб, який ми оцінили в 60 грн.

2. За законом і суттю ТОВ відповідає по своїм зобов’язанням в межах статутного капіталу, а фізична особа – підприємець – всім своїм майном. Звісно, я, як свідомий громадянин, що з цікавістю спостерігав за політиками, ще при заснуванні ФОП попросив батьків нічого на мене не оформлювати, про всяк випадок : )

3. Саме головне, директор-засновник може виплачувати собі зарплату тоді, коли вважає за потрібне. Це зручно для фрілансера з нестабільним доходом, або для підприємців, що працюють сезонно. Через якийсь час стало можливим виплачувати собі зарплату погодинно за фактично відпрацьований час. Були випадки коли я не вів господарської діяльності кілька кварталів – нараховувалась зарплата за 1-2 робочі дні. Тобто тут я міг бути чесним з державою і собою. Коли у мене було замовлення на розробку сайту, я сплачував ЄСВ тільки за період, що був вказаний в угоді. Ми формували під кожен проект окрему групу фахівців-фрілансерів, і за потреби я офіційно оформлював працівника на час виконання робіт.
В тій ситуації, що склалася зараз з ФОПами, найкращий варіант для підприємців-початківців, а також тим хто працює регулярно сезонно (наприклад в курортних населених пунктах – здача кімнат в оренду відпочиваючим), зручним буде саме заснування товариства з обмеженою відповідальністю на єдиному податку 3 група. В цьому випадку, ви сплачуєте 5% від тих коштів, які ви офіційно отримали. А ЄСВ в 704 грн. ви сплачуєте тоді, коли офіційно працюєте.

Ще рекомендую подружитися з юристом і бухгалтером. При потребі ви можете підписати з ними угоду про надання консультаційних послуг на умовах аутсорсингу.  Це дуже зручно і гнучко по фінансам. А також вбереже вас від помилок і зайвих штрафів.

Да. І при створенні ТОВ серйозно поставтеся до Статуту, особливо, що стосується передання часток у статутному капіталі. Як виявилось, це важливо.

(с) Євген Рудницький

Leave a Reply

7 − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Facebook

Google+

Twitter Feed